Szlachetna paczka od świdnickich strażaków

Dobrą tradycją kultywowaną przez świdnickich strażaków jest ich aktywne uczestnictwo w ogólnopolskiej bożonarodzeniowej akcji „Szlachetna paczka”. Także w tym roku zarówno strażacy, jak i pracownicy cywilni, ufundowali wybranej rodzinie  taki świąteczny podarunek. Oczywiście musiały być przy tym spełnione dwa istotne wymogi. Po pierwsze fundatorzy paczki ze świdnickiej KP PSP chcieli, aby trafiła ona do rodziny o niskich dochodach i potrzebującej wsparcia. Po drugie zaś ważne było także to, aby prezenty, mówiąc potocznie były „trafione”, bo tylko takie sprawiają największą radość.

W rezultacie tegoroczna paczka od strażaków i pracowników, trafiła do rodziny w Żarowie. Zgodnie z przeprowadzonym sondażem odnośnie oczekiwań, w paczce znalazły się prezenty „dla podniebienia”, ale też bardzo praktyczne, które będą służyły jeszcze długo po tym, jak opadnie świąteczna gorączka, a z choinki posypią się igły.

W paczce znalazły się więc m.in. takie ważne i praktyczne artykuły jak m.in. ciepłe kołdry, poduszki, buty, garnki czy sprzęt elektroniczny. Rodzina otrzymała także osuszacz powietrza, no i prezent, który strażacy szczególnie cenią i wszystkim polecają – czujnik tlenku węgla, który na miejscu zamontowano.

Jak łatwo się domyślić ta świąteczna wizyta, sprawiła rodzinie ogromną radość. I nic dziwnego bowiem strażacka paczka była bogata i odpowiadała na oczekiwania ludzi będących w wielkiej potrzebie. A taki jest przecież sens całej akcji pod wspólnym hasłem: „Szlachetna paczka”.

(L.L.