Szybka reakcja ratownika KP PSP w Bolesławcu

Żródło: KP PSP Bolesławiec

Przed godziną 14 dnia 4 września 2018 roku do Stanowiska Kierowania PSP w Bolesławcu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Góralskiej i Staszica w Bolesławcu. Ponieważ zgłaszającym był funkcjonariusz naszej komendy będący poza służbą, dyżurny SK natychmiast otrzymał pełną i wiarygodną informację o sytuacji na miejscu zdarzenia i ilości osób poszkodowanych.

Warto dodać, że od jakości zgłoszenia (określenia ilości poszkodowanych, rodzaju zdarzenia, sprecyzowanego określenia miejsca) zależy jakie siły i środki zostaną zadysponowane na miejsce zdarzenia.

Zgłaszający zdarzenie będąc również ratownikiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy w zespołach ratownictwa medycznego, przed przybyciem zastępów PSP i pogotowia ratunkowego, podjął decyzję o ewakuacji poszkodowanego z przewróconego pojazdu. Pozostawienie poszkodowanego w pojeździe stanowiło dodatkowe zagrożenie ze względu na wyciekające płyny eksploatacyjne i ryzyko pożaru.

W działaniach trwających łącznie 1 godz. 43 min. udzielono pomocy medycznej 4 osobom. W celu prowadzenia działań ratowniczych zabezpieczono miejsce zdarzenia, wstrzymano ruch drogowy, a zarządca drogi usunął pozostałości powypadkowe z jezdni.

Wykorzystano zdjęcia ze stron internetowych:

http://istotne.pl/boleslawiec/

https://www.bolec.info/