Tragiczny skutek uderzenia w drzewo

10 października br. o godz. 03.12 służba dyżurna Stanowiska Kierowania KM PSP we Wrocławiu, odebrała informację o zdarzeniu drogowym we Wrocławiu na Trasie Szewczenki. Krótko potem na miejsce dotarły pierwsze zastępy PSP. Tuż przed strażakami dojechał ZRM, który natychmiast podjął działania ratownicze.

 Na podstawie przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że samochód osobowy uderzył przodem w drzewo i ogrodzenie. Wewnątrz znajduje się dwóch mężczyzn. Jednego z nich w ciężkim stanie ratownicy reanimowali. Natomiast drugi poszkodowany były przytomny i kontaktowy. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy m.in. założono opatrunki. Ta osoba poszkodowana oczekiwała na przybycie drugiej karetki i zabranie do szpitala na badania.

Po dokonaniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy odłączyli akumulatory, oświetlili teren i wspomagali ZRM w prowadzeniu działań ratowniczych. Jednocześnie pojazdami pożarniczymi zablokowano drogę. W akcji wzięło udział 12 strażaków i 4 pojazdy. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon osoby reanimowanej. Działania zakończono o godz. 4.12.