Tragiczny wypadek na A4

Żródło: KP PSP Oława

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, tuż przed godziną 1000 odebrał zgłoszenie o wypadku na autostradzie A4. Świadek informował o zderzeniu samochodu dostawczego oraz ciężarowego na 171km autostrady. Z treści rozmowy telefonicznej wynikało, że kierowca samochodu dostawczego jest w zniszczonym pojeździe i przypuszczalnie nie żyje.

Do akcji natychmiast wyjechały dwa zastępy z oławskiej JRG oraz OSP Domaniów i OSP Owczary. Ze względu na korek, jaki utworzył się na autostradzie, dojazd jednostek był utrudniony. Pierwszy meldunek z miejsca wypadku przekazał Dowódca JRG w Oławie kpt. Piotr Książkiewicz. Na pasie północnym, w kierunku do Wrocławia, samochód dostawczy uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. W całkowicie zniszczonej kabinie pojazdu znajdował się kierowca. Niestety, po dotarciu do poszkodowanego, lekarz stwierdził zgon.

Rozdzielenie i usunięcie pojazdów wymagało udziału ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z Wrocławia. Utrudnienia w ruchu, na północnym pasie autostrady trwały ponad dwie godziny.