Turniej Finałowy Piłki Siatkowej Strażaków PSP woj. dolnośląskiego

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu zwycięzcą Turnieju Finałowego Piłki Siatkowej Strażaków PSP o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W dniu 19 kwietnia 2018 roku, na sali sportowej
I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, spotkali się strażacy reprezentujący cztery komendy, które miesiąc wcześniej zwyciężyły w swoich grupach półfinałowych. Aby zagrać w finale Turnieju Piłki Siatkowej Strażaków PSP o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, trzeba wcześniej zagrać w trzech rundach eliminacyjnych. W 2018 roku sensacyjnie w finale zabrakło siatkarzy z Oławy. Finału nie udało się również osiągnąć kolegom z Legnicy. Dzięki temu po raz pierwszy w fazie finałowej mogli pokazać się zawodnicy z Wałbrzycha i Bolesławca. Skład finału uzupełnili stali bywalcy – czyli reprezentacje komend z Wrocławia i Oleśnicy.

Turniej otworzył, przedstawiciel gospodarzy Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu mł. bryg. Andrzej Śliwowski, życząc wszystkim zawodnikom udanego turnieju, zwycięstwa dla najlepszej drużyny i zakończenia zawodów bez kontuzji.

Po odprawie technicznej i rozlosowaniu kolejności meczy przystąpiliśmy do rozgrywek.

W pierwszym meczu faworyt z Wrocławia pokonał gospodarzy wynikiem 2:0. W drugim meczu obrońca tytułu pokonał kolejnego nowicjusza w finale, czyli reprezentację Wałbrzycha również 2:0.

Bolesławieccy strażacy po zapłaceniu „frycowego” i po zmianie taktyki – kontuzjowanego Damiana w ataku zastąpił Piotrek, a Damian wszedł na rozegranie, przystąpili do walki z Oleśnicą. Było blisko sensacji, ale zabrakło kropki nad „i”. Porażka 1:2 i w tie-break’u – 15:17 wstydu nie przynosi.

Wałbrzych przegrał z Wrocławiem 0:2. Tym sposobem w piątym meczu w bezpośrednim spotkaniu o trzecie miejsce na podium spotkali się gospodarze i reprezentacja KM PSP w Wałbrzychu. Po przegraniu pierwszego seta (bez większych emocji), bolesławianie wreszcie wzięli się do „roboty”. Czterokrotnie odrabiali co najmniej czteropunktową stratę, by w końcu jednak nie dać rady strażakom z Wałbrzycha. Mecz zakończył się wynikiem 0:2. Drugi set przegrany do 27 punktów.

W meczu o pierwsze miejsce Wrocław odebrał tytuł mistrzowski Oleśnicy wygrywając 2:0.

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów dokonał przedstawiciel Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu – mł. bryg. Jerzy Ciężki Naczelnik Ośrodka Szkolenia. Na zakończeniu zawodów obecny był również Komendant Miejski PSP we Wrocławiu bryg. Piotr Znamirowski, który mógł wspólnie ze swoimi zawodnikami świętować zwycięstwo.

Do Bolesławca z siatkówką „na wysokim poziomie”, w wykonaniu strażaków, powrócimy w dniach 16-17 sierpnia 2018 roku, podczas Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej. Będzie to również okazja do odwiedzenia naszego miasta podczas 24 Bolesławieckiego Święta Ceramiki (15-19.08.2018 r.).

Informacje o turnieju również pod linkami: (gdzie można zobaczyć więcej zdjęć):

http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/WdU/dolnoslascy-strazacy-czyli-swietni-siatkarze

https://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=19758

Opracował: mł. bryg. Piotr Pilarczyk – oficer prasowy KP PSP w Bolesławcu