Tym razem obyło się bez ofiar

   9 lipca br. o godz. 14,19, służba dyżurna KP PSP Ząbkowice Śląskie odebrała zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej w miejscowości Braszowice powiat ząbkowicki. Sześć minut po odebraniu zgłoszenia jako pierwsi do miejsca zdarzenia dojechali strażacy OSP KSRG Braszowice, którzy zabezpieczyli teren działań ratowniczych. Łącznie do akcji zadysponowano 35 strażaków PSP i OSP oraz 8 samochodów pożarniczych. Z uwagi na skalę zdarzenia, strażaków z KP PSP Ząbkowice Śl. wsparli koledzy z KP PSP Kłodzko.

W wyniku dokonanego rozpoznania ustalono, że w wypadku drogowym uczestniczyło sześć samochodów, w tym ciężarowy z przyczepą, dwa dostawcze i trzy osobowe. W autach podróżowało łącznie 10 osób. Na skutek zderzenia pojazdów całkowicie zablokowany został ruch na obu pasach drogi.

Osobami poszkodowanymi w wypadku zajęli się ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Jak ustalono wszyscy uczestnicy zdarzenia są przytomni i kontaktowi. Ratownicy przeprowadzili także wywiady pod kątem występowania choroby Covid-19. Osób zakażonych nie stwierdzono.

            Ten potencjalnie bardzo groźny wypadek, szczęśliwie nie zagroził zdrowiu i życiu jego uczestników. Niemniej działania związane z tym zdarzeniem, usuwaniem jego skutków i przywróceniem normalnego ruchu, trwały blisko trzy godziny.