Uroczyste przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Żródło: KP Kłodzko

W dniu 23 września 2019 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka, szefowie służb mundurowych powiatu kłodzkiego, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Nowy samochód to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego na podwoziu MAN i zbiornikiem wody o pojemności 5000 dm3. Został zakupiony w ramach projektu dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach” etap IV. Koszt zakupu to kwota bliska 1,2 mln zł. Samochód będzie służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Kłodzku, gdzie był długo wyczekiwany i entuzjastycznie powitany.