Uroczyste zebranie OSP w Prusicach

15 lutego br. w siedzibie OSP w Prusicach, powiat złotoryjski, odbyło się doroczne zebranie podsumowujące działalność OSP za miniony rok oraz wyznaczające główne zadania na rok bieżący. Jednostka jest jednym z filarów KSRG na terenie powiatu, o czym m.in. świadczy jej udział w licznych akcjach . W 2018 roku strażacy OSP Prusice uczestniczyli łącznie w 89 działaniach ratowniczych, w tym w 44 pożarach, 44 miejscowych zagrożeniach oraz jednym fałszywym alarmie.

Na zaproszenie druhów do udziału w zebraniu odpowiedziało wielu znakomitych gości, a wśród nich dolnośląski komendant wojewódzki PSP st.bryg. Adam Konieczny, członek Zarządu Głównego Związku OSP RP dh nadbrygadier Ryszard Dąbrowa, starosta powiatu złotoryjskiego Wiesław Świerczyński, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP dh Ryszard Raszkiewicz, a także komendant powiatowy PSP w Złotoryi bryg. Tomasz Herbut, komendant powiatowy PSP w Bolesławcu mł. bryg. Andrzej Śliwowski, kapelan złotoryjskich strażaków dh Krzysztof Czyż, wójt Gminy Złotoryja Jan Tymczyszyn oraz była wójt Gminy Złotoryja Maria Leśna

W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie z działalności w minionym roku. Omówiono też zadania, oraz potrzebny w dziedzinie dalszego umocnienia systemu bezpieczeństwa w powiecie.