Uroczysty apel

Żródło: KP PSP Bolesławiec

Uroczysty apel z okazji 100 –lecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Służba 9 listopada 2018 roku, dla bolesławieckich strażaków, różniła się od monotonii codziennych dni, tym razem nie wyjazdem do specyficznych zdarzeń, ale udziałem w uroczystym apelu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas apelu, zorganizowanego na placu Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu, po odsłuchaniu hymnu i podniesieniu flagi państwowej, mł. bryg. Andrzej Śliwowski Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu, w krótkim wystąpieniu przypomniał wybitnych Polaków, współtwórców odzyskania niepodległości w 1918 r.

Uroczysta zbiórka była też okazją do wręczenia sześciu wyróżniającym się strażakom awansów w stanowiskach służbowych, a także złożenia ślubowania przez strażaka, który przyjęty został do bolesławieckiej komendy z dniem 1 listopada br.

Ponadto komendant poinformował zebranych o uhonorowaniu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę „Brązowym Krzyżem Zasługi” Zastępcy Komendanta Powiatowego mł. bryg. Piotra Pilarczyka, a także o wyróżnieniu Zastępcy Dowódcy JRG mł. bryg. Janusza Gabrysia nagrodą Komendanta Głównego PSP. Wręczenie odznaczenia Prezydenta RP nastąpiło w dniu 7 listopada 2018 roku podczas otwarcia Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Województwa Dolnośląskiego oraz nowej siedziby KW PSP we Wrocławiu. (http://straz.wroclaw.pl/dolnoslazacy-moga-czuc-sie-bezpieczniej-2/).