Uznanie dla Bohatera

Żródło: KP PSP Oława

W czwartek, 2 lipca br. do Komendy Powiatowej PSP w Oławie zaproszony został Pan Tomasz Kocemba – oławianin który wykazał się dużą odwagą podczas pożaru mieszkania przy ul. Iwaszkiewicza. Widząc dym wydobywający się z mieszkania na parterze, bez wahania wszedł przez zadymioną klatkę schodową do środka i wyprowadził z niego lokatorkę przed przybyciem na miejsce strażaków.

Starsza kobieta miała liczne oparzenia i nie była w stanie samodzielnie opuścić mieszkania. Poszkodowanej lokatorce pierwszej pomocy udzielili świadkowie pożaru, a następnie strażacy, stosując tlenoterapię oraz wykorzystując opatrunki hydrożelowe. Działania te wspierała pielęgniarka, która także była świadkiem pożaru. Następnie kobieta została zabrana przez Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Gęsty dym i wysoka temperatura odcięły drogę ucieczki pozostałym lokatorom budynku. Dopiero po ugaszeniu pożaru i oddymieniu mogli oni bezpiecznie opuścić mieszkania.

Również Pan Tomasz doznał oparzeń, podejmując jakże odważną choć bardzo ryzykowną decyzję o wejściu do ogarniętego pożarem mieszkania. W ocenie strażaków, taka postawa bez wątpienia zasługuje na uznanie.

Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Oławie st. kpt. Bartłomiejem Marcinów wręczyli Panu Tomaszowi listy gratulacyjne oraz drobne upominki.