VIII Turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy

Żródło: KM PSP Legnica

30 sierpnia 2019 r. w miejscowości Spalona na boisku orlik cyklicznie już po raz ósmy odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły. Zwycięzcą turnieju została Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 2

W rozegranym turnieju padły następujące wyniki:

KM PSP Legnica :  JRG nr 2 Legnica  2:4

JRG nr 3 Chojnów : JRG nr 1 Legnica  1:1

JRG nr 2 Legnica : JRG nr 1 Legnica 6:0

KM PSP Legnica : JRG nr 3 Chojnów 2:2

JRG nr 3 Chojnów : JRG nr 2 Legnica 2:6

KM PSP Legnica : JRG nr 1 Legnica 2:1

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. JRG nr 2 Legnica – 9 pkt
  2. KM PSP Legnica – 5 pkt
  3. JRG Chojnów – 2 pkt
  4. JRG nr 1 Legnica – 1 pkt

Spotkania rozgrywane były w systemie 5 + bramkarz w czasie 2 x 10 minut.

Puchar i dyplomy wręczał Komendant Miejski PSP w Legnicy bryg. Wojciech Huk, który sam odegrał czołową rolę w reprezentacji komendy, która obroniła drugie miejsce z poprzedniego roku. Rywalizacja była zacięta ale warto podkreślić, że żaden z zawodników nie doznał kontuzji i nie odnotowano żadnych żółtych i czerwonych kartoników. W trakcie turnieju i po uroczystym zakończeniu uczestnicy zawodów mogli się posilić bardzo dobrym mięsiwem z grilla przygotowanym przez gospodarzy piłkarskich zmagań czyli JRG nr 1 z Dowódcą mł. bryg. Piotrem Kozłowskim na czele. Najważniejszymi elementami turnieju było podnoszenie potrzebnej w służbie sprawności fizycznej ale tak samo ważna była integracja strażaków z różnych komórek organizacyjnych KM PSP w Legnicy.

Komendant Miejski PSP w Legnicy bryg. Wojciech Huk składa podziękowania dyrektorce Gimnazjum w Spalonej Pani Jolancie Kozuli za udostępnienie boiska orlik.