W „bojówce” jesteśmy w czołówce

Sporym sukcesem wywalczonym przez dolnośląską reprezentację, zakończyły się tegoroczne, XXXIII Mistrzostwa Polski  w Sporcie Pożarniczym. W CS PSP w Częstochowie, gdzie zmierzyły się zespoły z 16 województw i czterech szkół , nasi reprezentanci popisali się znakomitą formą i to w koronnej konkurencji jaką jest ćwiczenie bojowe. Ten sukces, to zajęcie trzeciego, a więc medalowego miejsca, właśnie w „bojówce”, co zdarzyło się reprezentacji Dolnego Śląska wprawdzie po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję , nie ostatni.

Jak mówią nasi reprezentanci tegoroczne mistrzostwa stały na wysokim poziomie, co w praktyce oznaczało zawziętą i wyrównaną walkę o każdy punkt. Jak zawsze na giełdzie przed zawodami wymieniano tych, których typowano na pewniaków w poszczególnych konkurencjach i ogólnej punktacji. A do grona takich z „górnej półki” należą niewątpliwie zespoły  województw mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego, opolskiego czy gospodarzy, a więc  CS PSP w Częstochowie. I rzeczywiście na najwyższym podium w „bojówce” stanęli zawodnicy podkarpackiego, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja mazowieckiego, ale trzecie, było nasze.

A zatem spory sukces i to w konkurencji wiodącej, co oczywiście zobowiązuje także na przyszłość. Czy zatem ten wynik oznacza, że nasza reprezentacja będzie się pięła w górę i na kolejnych mistrzostwach zdobędzie jeszcze więcej? Oby tak było. Póki co trzeba się cieszyć z tego, co już udało się wywalczyć i co świadczy, że województwo dolnośląskie jest w krajowej czołówce sportów pożarniczych.

Skład reprezentacji KW PSP:

  1. st. kpt.  Piotr Klonowski – KM PSP Wrocław – kierownik reprezentacji
  2. asp. Sztab. Artur Pawlak – KP PSP Milicz – trener
  3. mł.kpt. Piotr Kleczaj – KM PSP Wrocław
  4. mł.kpt. Piotr Piątek – KM PSP Wrocław
  5. asp. Robert Szecel – KM PSP Wrocław
  6. asp. Rafał Szklarz – KM PSP Wrocław
  7. mł. asp. Łukasz Ćwirko – Godycki – KM PSP Wrocław