W płomieniach zginęło troje dzieci

              3.12.br.o godz. 2.42 nad ranem, służba dyżurna jeleniogórskiej KP PSP odebrała zawiadomienie o pożarze mieszkania
w budynku wielorodzinnym w Piechowicach.  Już kilka minut później na miejsce zdarzenia przybyli pierwsi strażacy. Niestety, pożar mieszkania  na parterze budynku był już na tyle rozwinięty, że płomienie wychodziły przez okna. Jak wynikało z uzyskanych na miejscu informacji, w ogarniętym pożarem mieszkaniu znajduje się troje dzieci. Ponadto, wprawdzie siedmioro mieszkańców ewakuowało się samodzielnie jeszcze przed przybyciem strażaków, ale w budynku na piętrze pozostały jeszcze inne osoby.
Z mieszkania na poddaszu wybiegł mężczyzna z objawami zatrucia gazami pożarowymi, któremu udzielono pierwszej pomocy.

            W trakcie działań ratowniczych, strażacy przez drzwi wejściowe, podali dwa prądy wody w natarciu do palącego się mieszkania. Podano też jeden prąd wody przez okno pokoju, w którym prawdopodobnie znajdowały się dzieci  w wieku cztery, siedem i osiem lat. Równolegle, przy pomocy drabiny, prowadzono ewakuację osób z mieszkania na piętrze. Łącznie ewakuowano 18 osób. Po stłumieniu pożaru strażacy weszli do mieszkania, w poszukiwaniu dzieci. Leżały na podłodze w niewielkiej odległości od siebie. Lekarz stwierdził zgon całej trójki rodzeństwa.

            W akcji, która zakończyła się kwadrans przed piatą rano, wzięło udział 11 strażaków JRG PSP i 9 strażaków OSP. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierowali kolejno dh. Janusz Adamczak, asp. sztab. Jerzy Burda i komendant miejski KM PSP w Jeleniej Górze bryg. Radosław Fijołek. Opr. (L)