Wybuch gazu podczas prac

 W dniu dzisiejszym (24 bm)o godz. 11.41 służba dyżurna Stanowiska Kierowania KP PSP w Kamiennej Górze odebrała zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym.  Już o 11.45 na miejscu zdarzenia były pierwsze strażackie zastępy. W działaniach udział wzięło 22 strażaków PSP i OSP.

            Na podstawie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w trakcie prac związanych z wymianą pionów gazowych, w mieszkaniu na parterze budynku doszło do wybuchu gazu. Wszyscy mieszkańcy budynku samodzielnie się ewakuowali. Natomiast w mieszkaniu, gdzie nastąpił wybuch została 12 letnia dziewczynka.

Mieszkający w pobliżu i będący aktualnie na urlopie wypoczynkowym strażak, natychmiast wszedł do tego mieszkania i wyniósł dziecko na zewnątrz. W tym czasie do miejsca zdarzenia dojechały strażackie zastępy oraz ZRM. Dziewczynkę, u której stwierdzono liczne oparzenia, ułożono na noszach typu deska i udzielono jej natychmiastowej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jak stwierdzono ma także poparzone drogi oddechowe. Jednocześnie do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowaną do szpitala.

W trakcie prowadzonych działań strażacy, którzy zabezpieczyli teren, udzielili także wsparcia psychicznego pięciu osobom skarżącym się na złe samopoczucie. Konstrukcja budynku nie została naruszona.