Wypadek drogowy w miejscowości Kruszyniec w powiecie górowskim

W sobotę, 18 kwietnia 2020 r. o godzinie 21.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kruszyniec. Samochód osobowy wypadł na łuku z drogi.
Do działań zostały skierowane 2 zastępy straży pożarnej. Pierwszym na miejscu był zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu.
Po dojeździe, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli przewody
od akumulatora w pojeździe.

            Tej samej nocy strażacy z JRG w Górze oraz OSP Niechlów i OSP Żuchlów  zostali zadysponowani do pożaru składu drewna w miejscowości Niechlów. Przez kilka godzin walczyli z ogniem, nie dopuszczając przy tym do jego rozprzestrzenienia się na pobliską stację benzynową. Po zakończeniu działań gaśniczych wrócili do swoich jednostek.

            Nocna interwencja strażaków dotycząca zdarzenia drogowego miała poważne konsekwencje. Uczestnik wypadku został przebadany w kierunku koronawirusa. Wstępny test dał wynik pozytywny. Siedmiu strażaków zabezpieczających teren zdarzenia oraz osoba odbywająca w tym czasie praktyki w jednostce ratowniczo – gaśniczej zostało  odizolowanych i poddanych kwarantannie. Samochody ratowniczo – gaśnicze oraz pomieszczenia JRG na wiele godzin zostały wyłączone z użytkowania celem ich dezynfekcji. Na czas fumigacji zabezpieczenie operacyjne powiatu realizowane było przez jednostki PSP z Leszna, Rawicza, Lubina, Milicza, Wołowa oraz jednostki OSP z terenu.

 Opracował: mł. bryg. Daniel Mucha
Zdjęcia: KP PSP Góra