Wypadek na DK 94 w Jędrzychowicach

Żródło: KP Zgorzelec

W dniu 23-12-2019 o godzinie 14:51, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta  Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o zderzeniu 2 pojazdów – osobowego i busa na drodze krajowej DK 94 przy stacji paliw w Jędrzychowicach.

Łącznie do zdarzenia zadysponowano  3 zastępy JRG PSP ze Zgorzelca i 11 strażaków,  zastęp OSP KSRG z Trójcy i 6 strażaków, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego, 2 patrole policyjne.

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej na miejscu zdarzenia strażacy zastali następująca sytuację: w rowie znajdowało się auto osobowe Suzuki Swift z uszkodzonym przodem, po drugiej stronie jezdni z uszkodzonym przodem stał samochód typu bus – Renault Trafic, łącznie poszkodowanych- rannych były 4 osoby. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz ZRM. Ruch w obu kierunkach był zablokowany.

Strażacy w trakcie udzielania pomocy ustalili, że autem osobowym podróżowały trzy kobiety. Poszkodowanymi osobami zajmował się funkcjonariusz PSP Zgorzelec, który w czasie wolnym natrafił na to zdarzenie i udzielał pierwszej pomocy do momentu przybycia ZRM oraz PSP. Drugim autem Renault Trafic podróżowały 2 osoby z których jedna była ranna.  

Strażacy podjęli następujące działania :

Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, leżącym dwóm osobom poszkodowanym założono kołnierze, opatrzono rany oraz przetransportowano do karetek. Ratownicy PSP z ratownikiem medycznym  opatrzyli ranę trzeciej kobiecie z samochodu Suzuki, zapewniając komfort termiczny zaopatrzyli ją na desce ortopedycznej i podali tlen. Natomiast kobiecie w busie opatrzono ranę oraz zapewniono komfort termiczny. Osobom udzielano wsparcia psychicznego. W pojazdach odłączono akumulatory oraz rozwinięto linię szybkiego natarcia. Z uwagi na miejsce zdarzenia, drogę zamknięto a ruchem drogowym kierowała Policja.

Łączny czas prowadzonych działań wyniósł 1 godzinę i 17 minut.

[See image gallery at www.kppsp.zgorzelec.pl]