Wypadek na krajowej 94

Żródło: KP PSP Oława

Zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 94 w Marcinkowicach trafiło na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego we wtorek 5 maja 2020 roku o godzinie 638. Po kilku minutach na miejsce dojechały zastępy z JRG Oława oraz OSP Siedlce. Sytuacja była poważna – doszło do zderzenia czołowego samochodów Fiat Seicento i Kia Rio. W mocno uszkodzonych pojazdach znajdowali się poszkodowani kierowcy. Jeden z nich miał uraz brzucha, drugi widoczne obrażenia kolana. Obaj nie mogli wydostać się z samochodu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i utrzymując kontakt z poszkodowanymi przystąpili do wycinania elementów pojazdów z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego. Dowodzenie przejął Dowódca JRG w Oławie st. kpt. Piotr Książkiewicz, który już kwadrans po zgłoszeniu przybył na miejsce. Pierwszy poszkodowany został wydobyty i przekazany obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz zaopatrzył kolano drugiego poszkodowanego i zaraz później strażacy wydobyli go z pojazdu. Również trafił do karetki.

Ruch na drodze krajowej nr 94 w czasie akcji ratowniczej był wstrzymany. Pomimo iż poszkodowani informowali iż nie są chorzy na COVID-19, zgodnie z procedurami ratownicy działali z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, wykorzystując dodatkowe środki ochrony osobistej.