XXV Mistrzostwa Polski w futsalu.

W dniach 23-25 października 2019 r. w miejscowości Spała (woj. Łódzkie)  rozegrano jubileuszowe XXV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP o puchar Komendanta Głównego w halowej piłce nożnej. W turnieju brało udział 15 województw oraz 1 szkoła pożarnicza. Kadra KW PSP we Wrocławiu składała się z niżej wymienionych  strażaków:

• str. Tomasz Robak – KP PSP Ząbkowice Śląskie

Reprezentanci woj. dolnośląskiego w końcowym rozrachunku zajęli  4 miejsce przegrywając w półfinale w rzutach karnych z woj. Podlaskim.

W drodze do półfinału odnotowano następujące wyniki:

W grupie eliminacyjnej:

3:0 z woj. Małopolskim – bramki (1 x P. Wyżga, 1 x A. Spychaj, 1 x T. Robak)

1:3 z woj. Śląskim – bramka (1 x A. Turko)

4:2 z woj. Lubelskim – bramki ( 2 x P. Wyżga, 1 x M. Alwin, 1 x T. Robak)

1/8 finału:

2:0 z woj. Warmińsko-Mazurskim – bramki (1 x P. Wyżga, 1 x A. Turko)

1/4 finału:

1:0 z woj. Świętokrzyskim – bramka (1 x M. Alwin)

W 1/2 finału w regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0 mimo lepszej gry ale i niestety braku skuteczności i między innymi niewykorzystaniu trzech świetnych sytuacji sam na sam z bramkarzem reprezentacja dolnośląskich strażaków przegrała 3:2 w rzutach karnych.

W ostatnich meczu o 3 miejsce KW PSP we Wrocławiu uległa 2:0 woj. Śląskiemu.

Na podium turnieju stanęły następujące drużyny:

1. KW PSP w Łodzi
  2. KW PSP w Białymstoku
  3. KW PSP w Katowicach

Wielki niedosyt to słowa, które było najczęściej powtarzane po mistrzostwach przez sztab trenerski i samych zawodników ponieważ finał był na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Jednak jak przyznał trener Wojciech Huk mimo miejsca poza podium drużyna zagrała bardzo dobry turniej i optymistycznie patrzy w przyszłość, ponieważ obecna kadra może gwarantować wysoki poziom gry w następnych mistrzostwach.

Warto podkreślić, że według organizatorów najlepszym zawodnikiem woj. Dolnośląskiego został st. str. Dawid Śliwiński, który wraz z str. Pawłem Wyżgą został powołany do reprezentacji Polski strażaków PSP na Mistrzostwa Polski MSWiA w halowej piłce nożnej, które odbędą się w dniach 26-30 listopada b.r. w Mielnie.

Sztab trenerski chciałby podziękować mł. bryg. Witoldowi Deryło z KP PSP w Oławie za pomoc podczas treningów mających na celu przygotowanie reprezentacji do w/w turnieju.

Autor: st. kpt. Jacek Terpiłowski