Zabezpieczenie przejść granicznych przez KP PSP Zgorzelec

Żródło: KP Zgorzelec

         Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu angażowani są do zabezpieczania przejść granicznych na terenie powiatu zgorzeleckiego w związku z tworzonymi Punktami Kontroli Sanitarnej.

        Działania prewencyjne realizowane przez KP PSP w Zgorzelcu związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19 rozpoczęły się 09.03.2020 r. od zorganizowania zaplecza logistycznego przy przejściu granicznym na autostradzie A-4 w Jędrzychowicach na granicy polsko-niemieckiej. Na autostradzie zorganizowano Punkt Kontroli Sanitarnej, gdzie ratownicy ZRM prowadzą weryfikację stanu zdrowia osób wjeżdżających do kraju.

Od 10.03.2020 r. rozszerzono działania i zabezpieczono przejście graniczne w Zgorzelcu. W zorganizowanym Punkcie Kontroli Sanitarnej, weryfikację stanu zdrowia osób wjeżdżających do kraju prowadzą strażacy JRG Zgorzelec i JRG Bogatynia. Ratownicy ubrani w kombinezony przeciwchemiczne Tychem, dokonują pomiaru temperatury u osób podróżujących busami oraz autobusami zatrzymywanymi przez Straż Graniczną i Policję.

11.03.2020 r. strażacy ze Zgorzelca zorganizowali trzecie zaplecze  logistyczne przy przejściu granicznym na drodze wojewódzkiej 355 w Zawidowie na granicy polsko-czeskiej. W Punkcie Kontroli Sanitarnej, ratownicy ZRM prowadzą weryfikację stanu zdrowia osób wjeżdżających do kraju.

Dotychczas do działań zaangażowano:

  • w Jędrzychowicach – 28 strażaków,
  • w Zawidowie – 27 strażaków,
  • w Zgorzelcu – 40 strażaków.

Działania prowadzone są przy ścisłej współpracy ze Strażą Graniczną, Policją, Inspekcją Sanitarną, Pogotowiem Ratunkowym, Zespołem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

 

Do pobrania:

ulotka dezynfekcja rąk: https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/03/ulotka-dezynfekcja_ra%cc%a8k.pdf

 

[See image gallery at www.kppsp.zgorzelec.pl]