Złoto dla strażaka

W dniach 24-26 maja 2019 roku, w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Złotoryjską jednostkę PSP reprezentował st. str. Paweł Nowak. W kategorii do 82,5 kg
w której startował zgłoszonych zostało 20 zawodników reprezentujących m.in. Policję , Marynarkę Wojenną, Wojsko Polskie , Służbę Więzienną , United States Army , oraz inne służby mundurowe.

Złotoryjski strażak już w drugim podejściu zapewnił sobie zwycięstwo i złoty medal podnosząc sztangę ważącą 195 kg. Pewny swojego zwycięstwa w ostatniej próbie zaatakował swój nieoficjalny rekord życiowy wynoszący 200 kg.  Sztanga poszła w górę, niestety sędziowie dopatrzyli się błędu i wynik nie został zaliczony.

Już w październiku br. st. str. Paweł Nowak  będzie jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu  Mistrza Polski Służb Mundurowych. Jak sam zapowiedział, właśnie tam spróbuje pobić swój życiowy rekord.

Kolejne wyzwanie jakie stawia sobie siłacz z KP PSP w Złotoryi to Mistrzostwa Europy w 2020 roku oraz Igrzyska Służb Mundurowych czyli World Police and Fire Games, które odbędą się w roku 2021 .